Autohuset Vestergaard REHA Biler Salg 1 2026

Eftermarkedselev søges til REHA Biler i Børkop

Kan du se dig selv som en vigtig del af et team, hvor du får en stor berøringsflade og mulighed for at lære en masse? Kan du trives med mange forskellige opgaver, holde styr på tingene og samtidig have kontakt med både kunder, kolleger og samarbejdspartnere? Så er vores uddannelse som eftermarkedselev måske lige noget for dig!

Som eftermarkedselev bliver du en del af et mindre team, hvor vi hjælper hinanden og har en bred kontaktflade i hverdagen. Du får hurtigt ansvar og kommer til at spille en vigtig rolle i den daglige koordinering og administration omkring vores vare- og handikapbiler. Det betyder noget for os, at vores kunder får en god oplevelse, du skal derfor være serviceminded og god til at samarbejde med dine kolleger. Vi søger dig, som har lyst til at lære, tage ansvar og være med til at få hverdagen til at fungere.

Som elev får du et godt indblik i eftermarkedet og en hverdag, hvor ikke to dage nødvendigvis er ens. Du kommer både til at have kundekontakt, administrative opgaver og koordinering, og du får mulighed for at lære mange forskellige sider af eftermarkedet at kende.

I Børkop, hvor du selv skal sidde, får du 14 kolleger, som du kommer til at arbejde tæt sammen med. Vi har også 5 kolleger i Odense, som du også vil komme til at møde løbende. REHA Biler er en opbygger virksomhed af varebiler og handikapbiler, vi udvikler hele tiden nye løsninger til indretning af køretøjerne. I 2026 blev REHA Biler en del af Nic. Christiansen Gruppen, hvor vi til sammen er over 2500 medarbejdere og masser af muligheder for udvikling og karrierer. Læs mere om os her: Alt til handicapbiler, minibusser og varebiler | Vi er Rehabiler

Uddannelsen som eftermarkedselev

Uddannelsen som Eftermarkedselev er et praktisk forløb på 2 år, hvor du veksler mellem administration, backoffice, eftermarked og kundekontakt. Skoleforløbet foregår på Mommark, som er en del af Business College Syd. Forløbet er opbygget i en fleksibel struktur, hvor vi sammen med skolen har mulighed for at kombinere flere af teoriuddannelsens fag, så de passer bedst muligt til dig. Helt konkret kommer du til at modtage undervisning fra brancheuddannede undervisere og samarbejdspartnere, og du vil opnå følgende:

  • God forståelse af bilbranchen, produktion, lager og kundebetjening
  • Færdigheder inden for kundeservice
  • Metoder til at planlægge og styre arbejdet struktureret
  • Redskaber til at agere som en effektiv problemløser
  • Et fællesskab og et netværk, som du vil have glæde af i fremtiden

Dine arbejdsopgaver hos os

  • Tage imod biler og opkald fra interne erhvervssælgere og kunder
  • Kundekontakt og -rådgivning
  • Fakturering og oprette ordre
  • Bestilling af varer til lager
  • Opdatering af montagevejledninger
  • En masse ad hoc opgaver

Kvalifikationer

Det vigtigste for os er, at du er klar på at lære. Hvis du kommer med passionen og motivationen, kommer vi med redskaberne til, at du både kan lære og udvikle dig.

Som person har du en naturlig flair for at snakke med nye mennesker. Du har muligvis arbejdet med kundeservice, hvor du har oplevet ros for din imødekommende personlighed. Travlhed skræmmer dig ikke væk, og du tackler udfordringer med et smil og en god indstilling. Du er struktureret, og forstår vigtigheden i at have styr på tingene - både for din egen, dine kollegers og dine kunders skyld.

Opstart hurtigst muligt, men vi venter gerne på den rette.

EUX og HHX elever har direkte adgang til elevpladsen. STX, HF og HTX elever har brug for et supplerende 5 ugers EUD-S forløb med fagretning handel. EUD elever med adgang til handelsspecialet kan også søge elevpladsen.

Vi har lyst til at investere i dig, hvis du vil gerne investere i os

Vi tilbyder bl.a., at du kan komme på interne uddannelser, der sikrer dig gode fremtidsmuligheder i en attraktiv og dynamisk virksomhed.

Vi går op i din og vores trivsel, og derfor sørger vi for, at det er sjovt at komme på arbejde. For at styrke og vedligeholde vores kollegiale sammenhold, holder vi både større og mindre sociale arrangementer.

Er du klar til at kickstarte din karriere i bilbranchen?

Har du spørgsmål til stillingen kan du ringe til Hans Erik Dahl på tlf. 61 79 47 18.

Hos os er mangfoldighed en styrke, og vi opfordrer alle kvalificerede kandidater til at søge – uanset baggrund, alder, køn, religion, etnicitet eller seksuel orientering.

Alle ansøgninger bliver løbende behandlet fortroligt og ansættelse finder sted ved rette kandidat. Vi gør opmærksom på, at Autohuset Vestergaard håndterer alle ansøgninger elektronisk. Det er således kun muligt at ansøge online via link i annoncen. Ansøgninger sendt via mail eller post kommer ikke i betragtning.

Vi glæder os til at høre fra dig

Om Autohuset Vestergaard

Autohuset Vestergaard A/S, Personvogne er blandt landets største bilvirksomheder. Vi har autoriseret salg af 10 bilmærker - Volvo, Polestar, Renault, Ford, Mazda, Dacia og Nissan. I 2026 får vi nye, spændende mærker i vores huse. Vi er repræsenteret med 11 filialer - Autohuset Vestergaard beskæftiger cirka 700 medarbejdere og sælger årligt mere end 15.000 nye og brugte biler.

Det er vores vision at blive Danmarks førende leverandør og servicepartner af transportløsninger, målt på kundetilfredshed og lønsomhed. Vi er passionerede og tager ansvar for, at vores kunder får en god oplevelse. I kraft af vores imødekommenhed, oprigtig interesse og faglighed stræber vi efter, at vores kunder får lyst til at vende tilbage og anbefale os til andre. Vi arbejder derfor ud fra vores fire værdier: Troværdige, Kundeorienterede, Passionerede og Købmandsskab.

Søg jobbet hos Vestergaard REHABILER - Børkop

Send ansøgning
Autohuset Vestergaard Elever 2 2025
Autohuset Vestergaard Rehabiler Logo 2024
Arbejdsgiver
Vestergaard REHABILER - Børkop
Industrivej 43
7080, Børkop
Telefon: 75 72 06 65
Kontaktperson
Hans Erik Dahl
Annonce ID: 25353
Ansøgningsfrist: 07. oktober 2026
Indrykket: 15. september 2026
Del jobopslag

Nyeste relaterede jobs